Soutěž "Den hejtmanem" jede v plném proudu
Naši studenti se aktivně zapojili do soutěže Den hejtmanem, která jim umožňuje nahlédnout do fungování veřejné správy a bezpečnostních složek. V rámci této soutěže absolvovali několik zajímavých aktivit, které jim poskytly cenné zkušenosti.
V pátek 21. února se zúčastnili debaty studentských kandidátů, kde měli možnost prezentovat své názory a diskutovat o aktuálních tématech. Tato debata byla vysílána online a je stále dostupná ke zhlédnutí na tomto odkazu: YouTube - Debata studentských kandidátů.
Další zajímavý program na ně čekal v pondělí 24. ledna, kdy strávili Den u policie. Během této návštěvy měli jedinečnou možnost nahlédnout do práce různých složek Policie ČR a seznámit se s jejich každodenní činností. Program byl velmi pestrý a zahrnoval:
Zásahovou jednotku
Integrované operační středisko
Odbor kriminalistické techniky a expertiz
Školní policejní středisko
Oddělení služební hipologie a kynologie Medlánky
Celý den byl pro naše studenty velmi inspirativní a přínosný. Získali nejen teoretické znalosti, ale také možnost vidět práci policie na vlastní oči. Účast v soutěži Den hejtmanem jim přinesla cenné zkušenosti, které mohou využít ve svém dalším studiu i profesním životě.